fbpx
JS_logo_2022

Finanses & Uzņēmība

Finansiālo panākumu ceļvedis.
Finansiālā labklājība nav tikai cipars kontā un naudaszīmes makā. Tas ir kas daudz vairāk, kas nodrošina ne vien labklājību, bet arī labsajūtu tavās attiecībās ar naudu. Jā, lai cik dīvaini nešķistu, mēs ikviens veidojam attiecības ar naudu, kas tālāk jau rezultējas ciparos, banknotēs, labklājībā un labsajūtā

Kas gaidāms nodarbībās

Domāšana

Domāšanas ietekme uz finansēm. Stereotipi un pārliecības, kas veicina un kas kavē finansiālo labklājību.

Ieradumi

Ikdienas ieradumi, kas tuvina finansiālajai labklājībai un kas attālina no tās.

Budžets

Budžets, tā nepieciešamība, veidošanas pamatprincipi, instrumenti.

Vērtības

Vērtības manas un citu. Un ideju ģenerēšana (pārvērst naudā savus talantus, intereses, spējas u.c. resursus).

(Biznesa) Idejas

Savas biznesa idejas attīstīšana – grupās vai individuāli. Biznesa modeļa kanva. Produkts/pakalpojums.

Bailes & Risks

Darbs ar bailēm. Riska uzņemšanās. Papildu: kredīti – labi vai slikti? Vajag vai nevajag?

Iespējas nopelnīt

Kā tikt pie naudas? Dažādas iespējas nopelnīt. Algots darbs, uzņēmējs, investīcijas utml

Finanšu mērķi

Finanšu mērķu definēšana, rīcības plāna izstrāde mērķu sasniegšanai, mērķu sasniegšanas metodes.

24 nodarbību tēmas:

  1. Domāšanas ietekme uz finansēm. Stereotipi un pārliecības, kas veicina un kas kavē finansiālo labklājību. Uzņēmēja domāšana
  2. Ikdienas ieradumi, kas tuvina finansiālajai labklājībai un kas attālina no tās.
  3. Budžets, tā nepieciešamība, veidošanas pamatprincipi, instrumenti. Finanšu mērķu definēšana, rīcības plāna izstrāde mērķu sasniegšanai, mērķu sasniegšanas metodes.
  4. Kredīti – labi vai slikti? Vajag vai nevajag?
  5. Kā tikt pie naudas? Dažādas iespējas nopelnīt. Algots darbs, uzņēmējs, investīcijas utml. Vērtības manas un citu
  6. Ideju ģenerēšana (pārvērst naudā savus talantus, intereses, spējas u.c. resursus). Finanšu vieta kopējā “dzīves bildē”
  7. Investēšanas pamatprincipi
  8. Savas biznesa idejas attīstīšana – grupās vai individuāli. Biznesa modeļa kanva. Produkts/pakalpojums. Pieejamie/nepieciešamie resursi. Tirgus izpēte. Biznesa potenciāls. Klients.
  9. Savas biznesa idejas attīstīšana – grupās vai individuāli. Pārdošanas kanāli. Finansējums. Mārketings. Upsales. Crosssales.
  10. Darbs ar bailēm. Riska uzņemšanās.
  11. Uzņēmumu dibināšanas iespējas Latvijā. Likumdošana. Pieejamais atbalsts.
  12. Ideju pitch noslēguma pasākums (iespējams ar vecākiem, pat ar iespējamiem investoriem, darba devējiem).

Kā notiks nodarbības

1 x nedēļā

24 nodarbības trešdienās,
no 2023. gada 1. marta,
trešdienās, plkst 17:00

Pavasara semestris

Pievienojies jebkurā laikā un 12 nodarbībās radi savu biznesa ideju

idejas

Atkarībā no mērķiem, jaunieši radīs ienākumus dodošas idejas

dalības maksa

Maksa par 1 nodarbību: 25€, mēneša maksa: 80€ mēnesī (4 nodarbības)

Par Kristīni Vilcāni

Kristīne Vilcāne ir koučs, sporta un izaugsmes trenere, grāmatu un personīgās attīstības metožu autore. 3 dēlu mamma, no kuriem divi visinteresantākajā – pusaudžu vecumā.

Kristīne vada dažādus pašizaugsmes seminārus par dzīvei tik svarīgajām jomām: attīstību, attiecībām, veselību, finansēm un līdzsvaru starp tām, strādā ar jauniešiem “Proti un dari” programmā, ir brīvprātīgā MOT trenere dzīvotprasmes apguvei skolēniem.

Ticot, ka prāts tikai sadarbībā ar ķermeni veido pilnību, Kristīne strādā arī ar piedzīvojumu terapijas metodēm, koučinga procesā izmantojot dabas un kustību spēku.

Finansiālo panākumu ceļvedis
Finansiālā labklājība nav tikai cipars kontā un naudaszīmes makā. Tas ir kas daudz vairāk, kas nodrošina ne vien labklājību, bet arī labsajūtu tavās attiecībās ar naudu. Jā, lai cik dīvaini nešķistu, mēs ikviens veidojam attiecības ar naudu, kas tālāk jau rezultējas ciparos, banknotēs, labklājībā un labsajūtā.

Par Jauniešu skolu

Jauniešu skola ir garants tam, ka jūsu jaunietis iegūs ne tikai atbalstu un atradīs šeit domu biedrus, bet ātrāk nekā citi vienaudži tiks sagatavots dzīves pārbaudījumiem.

Jo 2020. un 2021.gads ir būtiski ietekmējis jauniešo mentālo un psihoemocionālo veselību. Piedzīvotais stress, arvien pieaugošās prasības un mūsdienu dzīves dinamika rada patiesi lielus izaicinājumus ne tikai pieagušajiem, bet arī jauniešiem.

Lai atbalstītu jauniešus un sniegtu tiem tālākā dzīvē un studijās noderīgas zināšanas, tiek organizēta jauniešu mentālās veselības un zināšanu skola. Jauniešu skolas mērķis apgūt dzīvē pašas nepieciešamākas zināšanas un prasmes ārpus akadēmiskās skolu izglītības programmas.

Jauniešu skolas dibinātāji

Ik dienas strādājot ar bērniem un jauniešiem Intelekta attīstības centrā nākas saskarties ar grūtībām, kādām iet cauri jaunie cilvēki. Arvien pieaugošās prasības, spiediens kā no sabiedrības, tā arī no skolas un pat ģimenes, tas viss rada milzīgu slodzi un apjukumu ļoti daudzos jauniešos. Turklāt informācijas gūzma, uzmanības novērsēji sociālo tīklu formā, mazkustīgs un vienmuļš dzīves veids – atstāj iespējams pat ļoti ļoti smagas sekas un mūsdienu jautatni, kas ir visu mūsu nāktone.
Izveidot Jauniešu skolu uzskatīju par savu pilsonisko pienākumu. Arī es pats kā 3 bērnu tēvs ar sirdi un dvēseli vēlos sniegt savu artavu mūsu Latvijas nāktones labā.

Oskars Grīslis – Intelekta attīstības centrs, Jauniešu skolas līdzautors

Nu jau apzinātā pieaugušā vecumā man ir bijusi iespēja sākt apgūt lietas, par kurām skolā nav mācīts. Tikai apstākļu un laimīga sagadījuma rezultātā, esmu pats apguvis daudzas lietas no tām, par kurām vēlamies runāt, kuras pasniegt jauniešiem. Kā es būtu gribējis vēl jaunieša gados apgūt visu to, no kā patiesībā sastāv dzīve.
Tieši tādēļ, ka mūsu nākotne atakrīga no tā, kāda izvediosies mūsu jaunatne. Lai arī varbūt mēs varam uzrunāt un sadarboties vien ar nedaudz jauniešiem, tas ir pats minimums, ko vēlamies panākt ar Jauniešu skolas izveidošanu. Tik, cik esam ieguldījuši līdz šim, jau ir pierādījis, ka šīs lietas strādā. Un ieguldīsim vēl, jo jauniešiem problēmas ir ne tik daudz tādēļ, ka ir problēmas, bet tādēļ, ka nav nekas pietiekami jaudīgs, lai viņiem tik smagu problēmu nebūtu.

Kaspars Vendelis – veselības komunikators, lektors, Jauniešu skolas vadītājs

Atsauksmes

Līva (kas piedalījās jauniešu skolas nodarbībā par finansēm) man lūdza pajautāt vai nav kāda brīva vieta kādā no atlikušajām sestdienām? Viņa gribot piedalīties visās, jo ļoti paticis:)!! Līva ir pieteikta uz emociju nodarbību, bet gribot uz visām:). Liels paldies jums visiem, kas organizējat!
Līvas mamma no jauniešu skolas sestdienās
Mans dēls atgriezās no nodarbības un nevarēja vien apstāties runāt par nupat pieszīvoto. Parasti no viņa nevar dabūt laukā ne vārda par to, kā viņam ikdienā iet. Bet te birst stāsti un apraksti kā no pārpilnības raga
Riharda mamma no Jauniešu skolas sestdienās
“Kā es būtu gribējusi, ka manās jaunieša dienās būtu kas tāds.”
Kristīne Vilcāne, Jauniešu skolas pasniedzēja par FINANSĒM

Par citām JS aktivitātēm

Jauniešu skola piedāvā arī citas ārpusskolas aktivitātes, par citām interesantām tēmām. Piemēram, SPORTS, KUSTĪBAS, SPĒLES, FINANSES & UZŅĒMĪBA, PAVĀRKURSS & GASTRONOMIJA, kā arī sestdienu nometni, kas sastāv no 8 segmentiem: domāšana, emocijas, apzinātība, veselība, komunikācija, finanses, uzņēmība un sadarbība. 

© 2022 | Jauniešu skola