fbpx

jauniešiem

netēlojot, ka mēs visu saprotam, lai gan paši reiz esam bijuši jaunieši

tev jāzina, nevis par ko kļūsi...

tev jāizzina, kas tevi interesē

eksperimentē

Tieši tā! Katram ir jākļūst par pētnieku. Sevis paša, savu spēju un savu iespēju pētnieku. Labs pētnieks nebaidās ekspermentēt. Viņš ar interesi ķeras klāt katram jaunam eksperimentam. Eksperiments ir pirmais mēģinājums kaut ko darī. Eksperiments” ir izmēģinājums, pieredze, testēšana, izziņas metode. Lūk, kādēļ tev jāeksperimentē – lai atrastu to, kas tevi aizrauj. Lai saprastu, kas tev vislabāk padodas. Lai uzzinātu, cik daudz tu vari un kā vislabāk tu gribi. Tieši TU.
Un arī pēc tam, kad esi guvis pirmo iespaidu par savām prioritātēm, turpini eksperimentēt. Turpini testēt arvien jaunus veidus, kā atklāt sevī vēl nebijušas škautnes. Un līdz ar to – iespējas!

Neuztver visu nopietni

Bieži tieši pieaugušo nopietnība ir tā, kas kaitina visvairāk, vai ne? Tās nopietnās, rūpju nomāktās vecāku un skolotāju sejas. Tie svarīgie padomi un norādījumi… Tiešām var “nosist” visu vēlmi kaut ko darīt.
Taču mūsu ieteikums tev – nēpārņem to nopietnības stiliņu! Nu, nav dzīve tik samudžināts un sarežģīts process, kurā jau padsmit gadu vecumā jāpieņem visi svarīgie lēmumi. Tu drīkst nezināt, tu drīksti negribēt to, kas citiem liekas labs, tu drīksti svārstīties savās izvēlēs, tu drīksti skatīties apkārt un izvērtēt, kas ir kas, tu drīksti arī kļūdīties. Galu galā, tu drīksti pasmieties par sevi un ikdienas ķibelēm. Vēl vairāk – tu ne vien DRĪKSTI, tev JĀBŪT azartiski, izzinoši un mērķvirzīti nenopietnam. Šis ir tas laiks!

Piedalies

Neko negribēt, protams, arī var. Taču tad to nomācošo spiedienu no pieaugušajiem izjutīsi vēl vairāk. Tāpēc mūsu ieteikums – sāc piedalīties! Vispirms jau tajā, kas ir tava dzīve. Piedalies savā ikdienā, neliekot tavu dzīvi izplānot citiem. Piedalies tajā, kas notiek tavā ģimenē, mājās. Iesaistoties un piedaloties, iespējams, pamanīsi, ka nemaz tik garaliacīgi tavi tuvinieki nav.
Piedalies kādā sabiedriskā aktivitātē, piedalies kādā ārpusskolas nodarbībā, piedalies kādā sporta komandā… Piedalies un tu redzēsi, ka paliek arvien interesantāk!

Nākotnes prasmes un nepieciešamās zināšanas

Top5 prasmes 2030. gadam

5 labākās neformālās prasmes pavisam tuvā nākotnē:

  • Sevis apzināšanās
  • Komunikācija
  • Spēja sniegt un saņemt atgreizenisko saiti
  • Pielāgošanās spēja
  • Spēja sadarboties un veidot attiecības ar citiem.

Uz šīm jākoncentrējas. Katra no šīm prasmēm atšķirs tevi no citiem, palīdzot tev kļūt par spējīgu, prasmīgu un piepildītu cilvēku nākotnē.

Sevis apzināšanās
92%
Komunikācija
89%
atgriezeniskā saites sniegšanas/ saņemšana
95%
Pielāgošanās spēja
98%
Spēja sadarboties
98%

karjeras iespējas

Par kurām tavi vecāki pat neiedomājas

Karjera šodien un karjera rīt… Pārdomu vērta tēma jau šodien, un vēl svarīgāka tā būs rīt. Tā kā izmaiņas pasaulē turpina mazināt robežu starp to, ko var “darīt cilvēki” un to, ko var “darīt datori”, karjeras definīcija piedzīvos dramatiskas izmaiņas. Datori pārņem cilvēku darbu, tas ir fakts. Rodas jautājums, vai mēs nākotnē tiešām esam vajadzīgi, vai arī mūs nomainīs datori? Pašlaik gan vēl ir ļoti maz mākslīgā intelekta (AI) lietpratēju, taču līdz 2030. gadam, kad tu sāksi savas gaitas darba tirgū, mākslīgajam intelektam jau varētu būt pieejamas miljoniem darbavietu. Jau tagad, piemēram, pārtikas preču veikalu kasieri un banku operatori, pat juristi un reklāmas industrijas darbinieki sāk kļūt aizvietojami, līdz ar ko – pilnīgi nevajadzīgi. Kas nozīmē – miljoniem cilvēku bez darba.
Lai ar tevi tā nenotiktu, tev jāapgūst emocionālās inteliģences, mākslas, datorzinātnes, komunikācijas, satura veidošanas prasmes. Jāiet un jāspēlējas ar visu to, ko skolā nemaz nemāca. Pagaidām šīs neformālās prasmes ir tās, kurās datori nav īpaši spējīgi. Lai tad, kad AI un tehnoloģijas būs vēl spēcīgāk izstrādātas, tu zinātu, kādu karjeru īstenot un kādām prasmēm sasniegt to, kādu redzi savu dzīvi.

Jauniešu skolas pieejas

Progresīvs skatījums

Progresīvs skats un perspektīva nākotnes darba meklējumos nozīmē pašam izprast, ko vēlos un kas notiek pasaulē, un ne vienmēr paļauties uz to, ka vecāki vai skolotāji sapratīs, kā mainās mūsdienu tendences un iespējas. Vēlamies tevi iedrošināt sākt darīt. Pašam. Negaidot uzaicinājumu. Apgūsti prasmes jaunajās tehnoloģijās, kritiskajā domāšana un radošumā. Iepazīsti un piedzīvo praktiskās pieredzes, kuras tikai tu pats vari iegūt.
Izmanto mentora iespējas. Uzdrošinies palūkoties uz visu plašāk un izmanto tālredzīgu pieeju! Mēs no savas puses varam tev nodrošināt citādu pieeju mācībām – parādīt to, ko skolās nemaz nemāca. Eksperimentē, nebaidoties kļūdīties!

Jūtjūberis

Lai kļūtu par labu “jūtjūberi”, koncentrējies uz unikāla un interesanta satura veidošanu. Klausies cilvēkos, vēro, kas notiek apkārt. Tikai tā vari uzlabot savu Youtube kanālu un gūt panākumus.

e-sportists

Lai kļūtu par lielisku e-spēļu spēlētāju, galvenais ir prakse un neatlaidība. Attiecies pret sevi profesionāli – par savu fizisko veselību, mācies no pieredzējušākiem un seko līdzi jaunākajām tendencēm spēļu pasaulē.

soc. tīklu meistars

Meistarīgs sociālo tīklu profesionālis būsi tad, ja pastāvīgi veidosi interesantu un kvalitatīvu saturu. Tādu, kas cilvēkiem patīk, tādēļ te lieti noderēs vērīgums. Esi klātesošs un aktīvi iesaisties komunikācijā ar auditoriju veidos, kas viņiem ir aktuāli.

Kā veidojam nodarbības

Mums svarīgi, ka šis tevi uzrunā

prasme mācīties

Ir daudz veidu un daudz ieteikumu, kā efektīvāk apgūt zināšanas un prasmes. Jauniešu skolas pārliecība par jēgpilnu un foršu mācīšanos balstās tajā, kas cilvēka smadzenēm visvairāk patīk – spēle. Iemācies spēlēt savu spēli, un iemācies to... spēlējoties!

prasme pamanīt

Lai pamanītu, jābūt vērīgam. Lai būtu vērīgs, jābūt klātesošam. Lai būtu klātesošs, jābūt apzinātam... Viss ir par to, vai pamani to, kas notiek apkārt? Vai pamani tās iespējas, kas ļauj izkrāsot un dažādot tavu ikdienu? Vai pamani to, kas notiek tevī – savas domas, emocijas, sajūtas? Apzinātību, līdz ar to prasmi pamanīt, slīpēt var visa mūža garumā. Sāc jau tagad!

pārzināt naudas lietas

Finanses un naudas pasaule tev šobrīd var šķist kaut kas nebūtisks, nepieejams, varbūt pat vēl tā kā par agru?.. Tomēr nauda ir nozīmīgs resurss arī jaunieša dzīvē. Gribam tev parādīt, ka naudas lietas ir kā liela nopietna spēle, kuras pamatnoteikumus iespējams apgūt ar prieku.

prasme komunicēt

Arī tev noteikti nav sveša šī aksioma – nav iespējams nekomunicēt! Komunikācijas trūkums arī ir komunikācija. Viss ir par prasmi komunicēt tā, lai ir pēc iespējas mazāk pārpratumu. Lai saprastu pats sevi, lai citi varētu izprast tevi, svarīgi apgūt prasmes runāt un veidot savu stāstu. Un iemācīties klausīties.

prasme riskēt

Vai zini, kādi ir tie veidi, kas palīdz tev uzdrīkstēties un reāli pieiet savas dzīves organizēšanai, uzņemoties atbildību par savu dzīvi? Kas palīdz tev rīkoties par spīti bailīgām trīsām vēderā? Izprotot pamatus par dzīves nopietnajām lietām, varēsi atbrīvot sevi no ārpasaules spiediena un uzdrošināties!

prasme izprast

Pamanīt, piefiksēt un ... izprast. Lai ātrāk virzītos uz priekšu, palīdz prasme saskatīt kopsakarības, izprast cēloņus un sekas, nepieļaut domāšanas kļūdas un atpazīt, kurā brīdī domāšana sāk ietekmēt tavu labizjūtu. To, ko saprotam, ir vieglāk pieņemt un, ja nepieciešams, mainīt.

prasme pārvaldīt stresu

Cik viegli tev sanāk atpazīt, saprast un arī pārvaldīt savas emocijas? Pašregulācijas prasmes ir būtisks priekšnosacījums, kas palīdz tikt galā ar stresu un vairotu ikdienas prieku. Jo ātrāk apgūsi peejas, kā nodrošināt sev iekšēju mieru un apzināties sevi kā jaudīgu un spējīgu cilvēku, jo patīkamāk ritēs tava ikdiena.

prasme sadarboties

Mēdz teikt, ka dzīvē panākumus gūst tie, kuri atrod veidus, kā sadarboties. Lai veiksmīgi sadarbotos, nepieciešama spēja saprast, ka tu neesi viens. Jauniešu skolas pieeja sadarbībai nav tik daudz par panākumiem, cik par piepildītu, prieka un piedzīvojumu pilnu dzīvi.

Kādas prasmes tu vēlētos apgūt?

Uzraksti mums, kas Tevi interesē, un kas vēl nav mūsu nodarbību programmā