5 labākās neformālās prasmes pavisam tuvā nākotnē:
Uz šīm jākoncentrējas. Katra no šīm prasmēm atšķirs tevi no citiem, palīdzot tev kļūt par spējīgu, prasmīgu un piepildītu cilvēku nākotnē.
Lai kļūtu par lielisku e-spēļu spēlētāju, galvenais ir prakse un neatlaidība. Attiecies pret sevi profesionāli – par savu fizisko veselību, mācies no pieredzējušākiem un seko līdzi jaunākajām tendencēm spēļu pasaulē.
Ir daudz veidu un daudz ieteikumu, kā efektīvāk apgūt zināšanas un prasmes. Jauniešu skolas pārliecība par jēgpilnu un foršu mācīšanos balstās tajā, kas cilvēka smadzenēm visvairāk patīk – spēle. Iemācies spēlēt savu spēli, un iemācies to... spēlējoties!
Lai pamanītu, jābūt vērīgam. Lai būtu vērīgs, jābūt klātesošam. Lai būtu klātesošs, jābūt apzinātam... Viss ir par to, vai pamani to, kas notiek apkārt? Vai pamani tās iespējas, kas ļauj izkrāsot un dažādot tavu ikdienu? Vai pamani to, kas notiek tevī – savas domas, emocijas, sajūtas? Apzinātību, līdz ar to prasmi pamanīt, slīpēt var visa mūža garumā. Sāc jau tagad!
Finanses un naudas pasaule tev šobrīd var šķist kaut kas nebūtisks, nepieejams, varbūt pat vēl tā kā par agru?.. Tomēr nauda ir nozīmīgs resurss arī jaunieša dzīvē. Gribam tev parādīt, ka naudas lietas ir kā liela nopietna spēle, kuras pamatnoteikumus iespējams apgūt ar prieku.
Arī tev noteikti nav sveša šī aksioma – nav iespējams nekomunicēt! Komunikācijas trūkums arī ir komunikācija. Viss ir par prasmi komunicēt tā, lai ir pēc iespējas mazāk pārpratumu. Lai saprastu pats sevi, lai citi varētu izprast tevi, svarīgi apgūt prasmes runāt un veidot savu stāstu. Un iemācīties klausīties.
Vai zini, kādi ir tie veidi, kas palīdz tev uzdrīkstēties un reāli pieiet savas dzīves organizēšanai, uzņemoties atbildību par savu dzīvi? Kas palīdz tev rīkoties par spīti bailīgām trīsām vēderā? Izprotot pamatus par dzīves nopietnajām lietām, varēsi atbrīvot sevi no ārpasaules spiediena un uzdrošināties!
Pamanīt, piefiksēt un ... izprast. Lai ātrāk virzītos uz priekšu, palīdz prasme saskatīt kopsakarības, izprast cēloņus un sekas, nepieļaut domāšanas kļūdas un atpazīt, kurā brīdī domāšana sāk ietekmēt tavu labizjūtu. To, ko saprotam, ir vieglāk pieņemt un, ja nepieciešams, mainīt.
Cik viegli tev sanāk atpazīt, saprast un arī pārvaldīt savas emocijas? Pašregulācijas prasmes ir būtisks priekšnosacījums, kas palīdz tikt galā ar stresu un vairotu ikdienas prieku. Jo ātrāk apgūsi peejas, kā nodrošināt sev iekšēju mieru un apzināties sevi kā jaudīgu un spējīgu cilvēku, jo patīkamāk ritēs tava ikdiena.
Mēdz teikt, ka dzīvē panākumus gūst tie, kuri atrod veidus, kā sadarboties. Lai veiksmīgi sadarbotos, nepieciešama spēja saprast, ka tu neesi viens. Jauniešu skolas pieeja sadarbībai nav tik daudz par panākumiem, cik par piepildītu, prieka un piedzīvojumu pilnu dzīvi.