fbpx
JS_logo_2022

Pavārmeistarklases pēcpusdienu nodarbības
ar Dāvi Auškāpu

Ēdiens nav tikai degviela ķermenim. Ēdiens ir enerģija, veselība, labsajūta. Tas ir īpašs aromāts, garša, noskaņa.
Ēst gatavošana ir viena no iemaņām, kurā cilvēku pagaidām nevar izkonkurēt mašīnas, jo garšu un smaržu nav iespējams aprakstīt ar datiem.

Turpmāk otrdienās, no 21. marta Jauniešu skola rīko pavārmeistarklases pēcpusdienu nodarbības jauniešiem.

Kas gaidāms nodarbībās

Šajā nodarbību ciklā mēs apgūsim praktiskas ēdiena gatavošanas iemaņas un virtuves knifus, mācīsimies par produktiem, to daudzveidību un pielietojumu, iepazīsim garšu nianses. Katrā nodarbībā visi varēs iesaistīties, piedalīties, gatavot un izgaršot kopīgu maltīti.

Nodarbību temati

Mērces

Ir teiciens, ka ar labu mērci var apēst pat galdautu. Var teikt arī otrādi, ka slikta mērce var sabojāt vislabāko ēdienu. Šajā(-s) nodarbībā(-s) apgūsim dažādas klasiskas un starptautiskas mērces ar vairākām variācijām. Pesto, Tzatziki, Bechamel, Bernaise, karijs utt.

Uzkodas

Uzkodas ir katras maltītes sākums, bet citreiz arī visa maltīte var sastāvēt tikai no uzkodām. Apgūsim dažādas vienkāršas receptes, kas noderēs, uzņemot draugus vai gatavojot piknika grozu līdzņemšanai. Pastētes, wrapi, kanapē, iesmiņi, salāti.

Piedevas

Piedevām ir jābūt kā solista pavadošajam ansamblim. Tām ir jāpapildina galvenais ēdiens. Kā izvārīt irdenus rīsus? Kā panākt, lai makaroni nesalīp vienā gabalā? Kā pagatavot lēcas, kuskusu, bulguru, kvinoju? Kā izcept rozmarīna kartupeļus? To visu apgūsim nodarbībās.

Gaļa

Mūsdienās viss ir pieejams, un veikalā nopērkamās gaļas klāsts ir teju bezgalīgs. Šajās nodarbībās apgūsim to, kā pagatavot sulīgu fileju, kā pašam sajaukt malto gaļu kotletēm vai gaļas bumbiņām, kā pagatavot cepeti. Runāsim par gaļas daudzveidību un izcelsmi.

Zivis

Mēs dzīvojam pie jūras, un zivis mums ir viegli pieejamas. Taču kā gatavojot nesabojāt labu zivi? Tas ir galvenais šīs nodarbības jautājums. Apgūsim iemaņas, kā izcept panētu zivs fileju, ko darīt ar veselu zivi, kā vislabāk pagatavot garneles, kā gatavot zivi tomātu mērcē.

Deserti

Par desertiem varētu rīkot tik pat daudz nodarbības, kā par visu pārējo ēdienu. Mēs centīsimies šajās pāris nodarbībās ietvert pašu galveno. Kopīgi apgūsim, kā gatavot saldās mērces, saldējumu, krēmus, kūkas un daudz ko citu. Gatavosim Creme brulee, Tiramisu, mafinus, Panna cotta, pankūkas utt.

Knifi un noderīgi triki virtuvē

Dažkārt zināt dažas sīkas lietiņas, mazas niansītes, kā labāk nomizot ķiploku, kā ātrāk un ērtāk sagriezt kādu dārzeni, vai kas jāņem vērā cepot gaļas vai jebkuru citu ēdienu - var atšķirt pilnīgu iesācēju no meistarīga pavāra.

Virtuves apsaimniekošana

Daudziem nepatika pret ēst gatavošanu rodas no tā, ka pēc tam visa virtuve ir kā pēc 'kaujas'. Tādēļ apgūt vienkāršus veidus, kā organizēt virtuvi, ēdiena sastāvdaļas ir ļoti vērtīga prasme, lai pavārmeistarība izpaustos visaugstākajā līmenī.

Kā notiks nodarbības

1 x nedēļā

Otrdienās,
no 21. marta, plkst 17:00.
1,5 - 2h gara nodarbības

Pavasara semestris

Pievienojies jebkurā laikā un piedalies visa pavasara semestra garumā

15 cilvēku grupa

Dalībnieku skaits ne lielāks par 15 cilvēkiem, ar personisku pieeju katram

dalības maksa

Maksa par 1 nodarbību: 35€, jeb mēneša maksa : 120€ mēnesī (maksājot par 4 nodarbībām)

Par Dāvi Auškāpu

Dāvis restorānu biznesā darbojas jau 17 gadus. Viņš izveidoja populāro “Teātra bāru”, kas kļuva teju vai par radošo personību kulta vietu, tad “Teātra bāra restorānu”, veiksmīgi saimniekoja krodziņā tūristu iecienītajā Margaritas salā Venecuēlā.

Ilgstoši darbojoties restorānu biznesā kā restorānu vadītājs un īpašnieks, šobrīd Dāvis ir nonācis līdz tam, ka pats kļuvis par pavāru. Un nevis vienkārši pavāru, bet gan tādu, kas vada un pasniedz pavārmeistarklases arī citiem.

Bet pie savas virtuves, kurā viņš pats gatavo ēdienu līdznešanai, Dāvis nonāca pēc piedzīvotā bankrota, kad, kā pats saka, sēdējis uz dīvāna un nesapratis, ko turpmāk darīt. “Man tad bija daudz brīva laika, ko izmantoju, gatavojot mājās ēst. Ledusskapī pat nebija brīvas vietas – viss pilns ar ēdieniem, jo mājinieki nespēja to visu notiesāt. Un ne jau tāpēc, ka nebija garšīgi, bet tāpēc, ka katru dienu kaut ko gatavoju. Atceros, ka biju pikts, ka neviens neko neēd,” smejoties stāsta Dāvis. Kā glābiņš bijis viņa bērnu draugi, kas nākuši ciemos un arī, protams, tikuši pabaroti. “Viņu vecāki nesaprata, kā tas var būt – bērni mājās neko neēd, bet atnāk ciemos pie Dāvjonkuļa un ēd visu, arī produktus, kam līdz tam pat nav ķērušies klāt!” “Un tad šo bērnu vecāki vaicāja, vai es varētu kaut ko pagatavot arī viņiem. Kāpēc gan ne?!

Jau 2022. gada pavasarī Jauniešu skola veiksmīgi sadarbojoties organizēja vairākas ēst gatavošanas nodarbības jauniešiem. Jauniešiem tas iepaticies tik ļoti, ka esam nolēmuši rīkot veselu pavāru nodarbības ciklu kā pēcpusdienu ārpus skolas nodarbības.

Notikušo nodarbību galerija

Par Jauniešu skolu

Jauniešu skola ir garants tam, ka jūsu jaunietis iegūs ne tikai atbalstu un atradīs šeit domu biedrus, bet ātrāk nekā citi vienaudži tiks sagatavots dzīves pārbaudījumiem.

Jo 2020. un 2021.gads ir būtiski ietekmējis jauniešo mentālo un psihoemocionālo veselību. Piedzīvotais stress, arvien pieaugošās prasības un mūsdienu dzīves dinamika rada patiesi lielus izaicinājumus ne tikai pieagušajiem, bet arī jauniešiem.

Lai atbalstītu jauniešus un sniegtu tiem tālākā dzīvē un studijās noderīgas zināšanas, tiek organizēta jauniešu mentālās veselības un zināšanu skola. Jauniešu skolas mērķis apgūt dzīvē pašas nepieciešamākas zināšanas un prasmes ārpus akadēmiskās skolu izglītības programmas.

Jauniešu skolas dibinātāji

Ik dienas strādājot ar bērniem un jauniešiem Intelekta attīstības centrā nākas saskarties ar grūtībām, kādām iet cauri jaunie cilvēki. Arvien pieaugošās prasības, spiediens kā no sabiedrības, tā arī no skolas un pat ģimenes, tas viss rada milzīgu slodzi un apjukumu ļoti daudzos jauniešos. Turklāt informācijas gūzma, uzmanības novērsēji sociālo tīklu formā, mazkustīgs un vienmuļš dzīves veids – atstāj iespējams pat ļoti ļoti smagas sekas un mūsdienu jautatni, kas ir visu mūsu nāktone.
Izveidot Jauniešu skolu uzskatīju par savu pilsonisko pienākumu. Arī es pats kā 3 bērnu tēvs ar sirdi un dvēseli vēlos sniegt savu artavu mūsu Latvijas nāktones labā.

Oskars Grīslis – Intelekta attīstības centrs, Jauniešu skolas līdzautors

Nu jau apzinātā pieaugušā vecumā man ir bijusi iespēja sākt apgūt lietas, par kurām skolā nav mācīts. Tikai apstākļu un laimīga sagadījuma rezultātā, esmu pats apguvis daudzas lietas no tām, par kurām vēlamies runāt, kuras pasniegt jauniešiem. Kā es būtu gribējis vēl jaunieša gados apgūt visu to, no kā patiesībā sastāv dzīve.
Tieši tādēļ, ka mūsu nākotne atakrīga no tā, kāda izvediosies mūsu jaunatne. Lai arī varbūt mēs varam uzrunāt un sadarboties vien ar nedaudz jauniešiem, tas ir pats minimums, ko vēlamies panākt ar Jauniešu skolas izveidošanu. Tik, cik esam ieguldījuši līdz šim, jau ir pierādījis, ka šīs lietas strādā. Un ieguldīsim vēl, jo jauniešiem problēmas ir ne tik daudz tādēļ, ka ir problēmas, bet tādēļ, ka nav nekas pietiekami jaudīgs, lai viņiem tik smagu problēmu nebūtu.

Kaspars Vendelis – veselības komunikators, lektors, Jauniešu skolas vadītājs

Atsauksmes

Līva (kas piedalījās jauniešu skolas nodarbībā par finansēm) man lūdza pajautāt vai nav kāda brīva vieta kādā no atlikušajām sestdienām? Viņa gribot piedalīties visās, jo ļoti paticis:)!! Līva ir pieteikta uz emociju nodarbību, bet gribot uz visām:). Liels paldies jums visiem, kas organizējat!
Līvas mamma no jauniešu skolas sestdienās
Mans dēls atgriezās no nodarbības un nevarēja vien apstāties runāt par nupat pieszīvoto. Parasti no viņa nevar dabūt laukā ne vārda par to, kā viņam ikdienā iet. Bet te birst stāsti un apraksti kā no pārpilnības raga
Riharda mamma no Jauniešu skolas sestdienās
“Kā es būtu gribējusi, ka manās jaunieša dienās būtu kas tāds.”
Kristīne Vilcāne, Jauniešu skolas pasniedzēja par FINANSĒM

Par citām JS aktivitātēm

Jauniešu skola piedāvā arī citas ārpusskolas aktivitātes, par citām interesantām tēmām. Piemēram, FINANSES & UZŅĒMĪBA, PAVĀRKURSS & GASTRONOMIJA, kā arī jauniešu koučings, kas sastāv no 12 nodarbībām. 

© 2022 | Jauniešu skola