Jauniešu emocionālā inteliģence ir svarīga, lai attīstītu spēju saprast un vadīt savas un citu cilvēku emocijas. Tā palīdz jauniešiem radīt pozitīvas attiecības, komunicēt un justies labi. Emocionālās inteliģences attīstīšana var palīdzēt jauniešiem radīt labākas prasmes personības un sociālo attiecību jomā.
Jauniešu fiziskā sagatavotība ir svarīga, lai uzlabotu veselību, palielinātu spēku un izturību un palīdzētu saglabāt labsajūtu. Regulāra fiziskā aktivitāte var palīdzēt uzlabot kognitīvās spējas, samazināt stresu un palīdzēt jauniešiem justies labāk. Sekmes, panākumi un jebkura virzība nākotnē nevar iztikt bez fiziskās veselības, spēka
Finanšu pratība jauniešiem ir jāmāca jau skolā, taču tur par to nav ne vārda. Tā ir svarīga, lai viņi varētu radīt ilgtermiņa finanšu plānus un pārvaldīt savus līdzekļus efektīvi. Vecāki dažreiz neprot parādīt jauniešiem, kā pārvaldīt naudu un izprast finanšu jēdzienus. Tai skaitā iedrošinātu kļūt uzņēmīgākiem un pārliecinātākiem.
Lai jaunieši apgūtu sadarbības un kopdarbošanās principus, ir nepieciešams viņiem parādīt un iemācīt prasmi komunicēt, līdzdarboties un risināt problēmas komandā. Tā ir svarīga, lai veiksmīgi darbotos sabiedrībā un karjerā. Sadarbība un kopdarbošanās ir nepieciešama, lai sasniegtu kopīgus mērķus un uzlabotu rezultātus.
Ēst gatavošanas prasmes ir ne tikai par ēdienu gatavošanu un receptēm. Šīs prasmes ir pamats veselīgam dzīvesveidam, patstāvībai un pašapziņai. Turklāt tas izteikti palīdz jauniešiem apgūt arī plānošanu, organizētību, skaidrību un neatkarību. Tas nav tikai par darbošanos virtuvē, tas ir par principiem dzīvē
Ikdienā, un dzīvē vispār centrālais aspekts ir komunikācija. Lai izprastu un izteiktu savas domas un sajūtas, kā arī saprastu un uztvert citu cilvēku vēlmes un viedokļus. Tās ir nepieciešamas, lai veidotu un uzturētu attiecības, izprastu un pārvaldītu konfliktus un veiksmīgi strādātu komandā.